
Simpel, voedzaam en perfect voor de winter
De winter vraagt om kommen vol comfort, en dit recept van Monique is inmiddels een van onze seizoensfavorieten geworden. Op het moment dat de geroosterde pompoen uit de oven komt, verzamelt het hele team zich eromheen—zo onweerstaanbaar is het. De tahini–miso zorgt voor een diepe, hartige warmte, terwijl de sinaasappel alles een frisse, onverwachte twist geeft.
We hebben het al vaker gezegd, maar het mag écht benadrukt worden: we boffen enorm dat Monique drie keer per week lunch voor ons maakt. Haar gerechten voelen altijd voedzaam, kleurrijk en doordacht, en dit recept is daarop geen uitzondering. Cavolo nero, zwarte rijst, geroosterde pompoen… het is precies wat de winter nodig heeft.
Het is eenvoudig, vegan en een van Monique’s winterse favorieten.

Ingrediënten- Oranje pompoen
- Olijfolie
- 5 el witte tahini
- 1 el miso
- Sinaasappelsap en zest
- Peterselie (een grote bos)
- Cavolo nero of gefrituurde wakame
- Zwarte rijst
Bereidingswijze
1. Spoel de rijst af en kook volgens de aanwijzingen op de verpakking.
2. Was de pompoen, verwijder de pitten en snijd in plakken.
Leg de plakken naast elkaar op een bakplaat en bestrijk met olie en een beetje zout.
Rooster 30 minuten op 180°C.
3. Meng de tahini, miso, sinaasappelsap en 1 eetlepel water in een klein kommetje. Voeg extra sinaasappelsap toe indien nodig.
4. Blancheer de peterselie kort in kokend water en hak fijn.
Meng met een beetje olijfolie en wat kookvocht met een staafmixer.
5. Was en droog de cavolo nero, verwijder de taaie nerven en snijd in stukken van ongeveer 3 cm.
Of: frituur stukjes wakame van 3 cm kort in hete olie, laat uitlekken op keukenpapier, besprenkel met een beetje olie en zout en rooster vervolgens op 180°C. De bladeren zijn klaar wanneer ze droog en knapperig zijn.
6. Schep de zwarte rijst in een kom en rangschik de geroosterde pompoen in een cirkel erbovenop.
(Houd een rand vrij voor de goma miso, peterselie en wakame of cavolo nero.)
Verdeel de goma miso, peterselie en wakame of cavolo nero rondom de pompoen en strooi de sinaasappelzest in het midden.
Bon appétit!
